Az oldalainkba ágyazott Google Adwords kódja marketing célokra, valamint a Google Analytics kódja a látogatottság méréséhez sütiket használ.

Adatkezelési szabályzat Elfogadom!

m21 Galéria

hu
Archív
m21 Galéria | m21 Galéria

Beszélgetés Seres Tamás rendező, forgatókönyvíróval

Jegytípusok

  • Teljes árú

    1800 Ft

  • Diák

    1000 Ft

  • Nyugdíjas

    1000 Ft

  • Pedagógus

    1000 Ft

  • Csoportos diák (és pedagógus)

    800 Ft

A programon a Hiány és emlékezet című kiállításra megváltott jeggyel lehet részt venni.

Archív

Beszélgetés Seres Tamás rendező, forgatókönyvíróval

Jegyinfó

Beszélgetés Seres Tamás rendező, forgatókönyvíróval a Breuer című filmről.

Beszélgetés Seres Tamás rendező, forgatókönyvíróval a Breuer (magyar dokumentumfilm, 60 perc, 2020) című filmről.

A film a Hiány és emlékezet, Breuer Marcell emlékkiállításban látható.

 

Marcel Breuer Film

Dokumentumfilmünk összefoglalásaként felvázolom, hogy hol és merre jártunk, mely épületeket vettük fel és mutatunk meg  filmünkben, melyek meghatározóak a címadó építész életművében, s elsőnek tárjuk a magyar nézők elé.

 

Breuer munkásságát az első bútorkísérletektől az egyik legkésőbbi gigaépületéig, a New York-i Whitney Museumig érzékeltetjük.  Két nagy periódus dokumentumait mutatjuk, az Európához köthetőeket  az Amerikában épített házak formavilágát. S mi sem izgalmasabb, mint felfedezni, hogy azok a teljesen újdonságszámba menő statikai és anyagkísérletek, amelyekkel a húszas években a széket forradalmasította - például kiiktatva a hátsó lábakat -, hogyan térnek vissza a későbbi családi házak messze előrenyúló, elbillenéssel fenyegető, támaszték nélküli teraszainál. Odaát, az Újvilágban, ahová Walter Gropiust, bauhausos mesterét követte 1937-ben a Harvard Egyetemre, azt a szerencsés pillanatot fogta ki, amikor az amerikai építészek már kiábrándultak a maguk beton és üveg modernizmusából. Már az első vázlatai alapján több kritikus az amerikai építészet egyik megújítóját ünnepelte benne, azaz Marcel Breuerben vagy egyszerűen Lajkóban. New York és Boston között, a partraszállás szellemét őrző településeken tucatnyi villát, nyaralót tervezett. Breuer a világszerte zsinórban szerzett megbízások a nagyléptékű középületekre már önkényes kifejezésvágyat tükröznek. Tény, hogy a kristályszerű vagy tömör formák monumentálisak, és egyetlen nagy gesztusból bontakoznak ki - legyen szó a sikert 1958-ban meghozó párizsi UNESCO-ról vagy az USA-ban collegeville-i (Minnesota) Szent János-templomról.

Helyszínm21 Galéria | m21 Galéria

Leírás

Hasonló programok

    Még több program

    Kapcsolódó galériák

    Kapcsolódó hírek

    Támogatók